سردار حمزه فلاح در مراسم یادواره ۲۳ شهید دهستان دشتویل رودبار، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایام الله دهه فجر، تداوم برگزاری مراسم یادواره شهدا را مورد تاکید قرار داد و گفت: شهدا عند ربهم یرزقونند و نیازی به مجالس ما ندارند.

وی، حیات طیبه را یکی از ویژگیهای شهدای والامقام دانست و ادامه داد: شهدا زنده هستند و اعمال و رفتار ما را از نزدیک می بینند و برآن نظارت دارند و اگر در ادامه مسیر آنان قدم برداریم خرسند می شوند و اگر از این مسیر دور شویم از رفتار و کردارمان ناراحت می شوند.

جانشین سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه شهدا نیازی به فاتحه خوانی من و شما ندارند، ابراز داشت: خیابان های شهرهای ما را به اسم شهدا می زنیم اما رسم شهدا را فراموش می کنیم باید راهی که شهدا برای تحقق آن به پیروزی رسیدند را ادامه بدهیم.

وی، روحیه جهادی را یکی از ویژگیهای جبهه و فرهنگ شهادت معرفی کرد و اضافه کرد: شهدا برای استمرار راهی که انتخاب کرده بودند از هرچه داشتند گذشتند و باید ببینیم امروز این روحیه جهادی و خدمت در بین مسئولین ما وجود دارد یا نه؟ اگر چنین روحیه ای بود خوشبحال شان و اگر کوتاهی صورت گرفته باید بدانیم جواب خون این شهدا را باید بدهیم.سردار فلاح، ولایت مداری را از دیگر ویژگیهای شهدا دانست و گفت: شهدا در عمل ولایت مدار بودند ولایت شعار نبودند و ولایتمداری را در میدان عمل پیاده کردند و در همه شرایط گوش به فرمان ولایت بودند.

شهادت شهیدان کوچک زاده ها و شش شهید مدافع حرم گیلان بیانگر آن است که فرهنگ مقاومت و شهادت در گیلان جریان دارد.

وی دشمن شناسی را وظایف همه دانست و افزود: مقام معظم رهبری در ماه های اخیر بیش از ۸۰ بار از کلمه نفوذ و بیش از ۲۴۰ بار از کلمه استکبار ستیزی استفاده کرده اند که همه اینها تلنگری از سوی مقام معظم رهبری است که نسبت به نفوذ و توطئه های دشمن هوشیار و بیدار باشیم. این فرمانده دوران دفاع مقدس، در ادامه صبر و استقامت و وفاداری را از دیگر ویژگیهای شهدا عنوان کرد و گفت: رزمندگان رودبار در عملیات کربلای ۵ مقاومت کردند، شهید دادند اما سر تسلیم فرود نیاوردند و سرانجام این مقاوت و خون دادن ها به پیروزی عملیات کربلای پنج ختم شد.

وی ادامه داد: بسیاری از فرماندهان و رزمندگان در جبهه های جنگ سر و دست و پا دادند اما عقب نرفتند و با تمام توان ایستادگی کردند.

سردار فلاح با بیان اینکه این سیره شهدا باید برای ما یک الگو باشد، اظهار کرد: شهدا برای رفاع از انقلاب تا پای جان ایستادند و ما نیز وظیفه داریم در مقابل استکبار ایستادگی کنیم.

وی با بیان اینکه هرآنچه در جبهه ها به وقوع می پیوست از اخلاص رزمندگان بود، ابراز کرد: شهدا برای دل فلان مسئول در جبهه خدمت نمی کردند و تنها خدا را ناظر بر اعمال و رفتار خود می دیدند.

جانشین سپاه بیت المقدس کردستان، ادامه داد: عده ای در حزب های سیاسی خود به دنبال آنند به هر قیمتی شده دیگران را به سمت خود بکشند در حالی که نمی دانند اگر نیتشان خالص باشد خدا آنها را در بین مردم عزیز می کند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم گفت: شهادت شهیدان کوچک زاده ها و شش شهید مدافع حرم گیلان بیانگر آن است که فرهنگ مقاومت و شهادت در گیلان جریان دارد.

سردار فلاح شهدا را بهترین الگوها معرفی کرد و گفت: امروز در بین تمامی هجمه های دشمن شهدا بهترین الگو ها در جامعه هستند./ منبع متن خبر: زیتون خبر

دلنوشته دختر خردسال شهید مهدی پور هم از دیگر بخشهای این مراسم بود. وقتی دختر شهید مهدی پور در حالی که بغض گلویش را گرفته بود و گریه می کرد و از دلتنگی های پدر و قول هایی که پدر برای روزهای مدرسه اش داده بود می گفت، اشک و صدای هق هق گریه حاضرین فضای یادواره شهدا را منقلب کرده بود.

photo_2016-02-06_00-02-38

photo_2016-02-06_00-02-46

فیلم دکلمه دختر شهید مهدی پور

۲

۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۳۴۱۱۰

۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۳۴۵۱۱

۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۵۰۲۰۱

۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۴۵۱۱۹قرائت قرآن توسط قاری ممتاز استانی و کشوری؛ حاج مهدی نگهدار…

۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۵۰۸۴۰اجرای برنامه توسط مجری توانمند و خوش سابقه‌ی استان گیلان، سیدرضا دانش…

۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۵۱۲۴۲

۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۵۴۰۲۹

۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۵۴۹۰۲

۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۶۰۲۴۶

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *