آخرین اخبار : 

وضعیت اسفناک زباله در دشتویل + تصاویر

دشتویل مدت هاست که درگیر معضل زباله است. محل دفع زباله برای ساکنان روستا مشکل ساز شده است. روستای دشتویل چند سال قبل دارای یک ماشین حمل زباله بود که اکنون این ماشین بلااستفاده در بخشدارای رحمت آباد و بلوکات رها شده است. متاسفانه سوء مدیریت در نگهداری ماشین حمل زباله باعث شد مردم روستا تنها چند ماه از این امتیاز برخوردار شوند. اکنون مردم برای ریختن زباله خود مجبورند آن ها را در طبیعت زیبای روستا رها کنند که جای بسی تاسف است و برخی از خانوارها نیز مجبورند زباله خود را به شهرهای اطراف ببرند.

آقای یوسف باقری یکی از ساکنان بالا محله یا بالا بازار دشتویل از ما درخواست کردند که با تهیه این گزارش صدایشان را به گوش مسئولین برسانیم. ایشان اذعان نمودند  که رهاسازی زباله در محل زندگی ما برایمان تبدیل به یک معضل شده است. متاسفانه برخی از اهالی روستا و همچنین مسافرانی که از این مسیر  عبور می‌کنند؛ هر زمان که بخواهند زباله را در این مکان می ریزند و ما چند خانوارِ ساکنِ این محله دیگر توانایی این را نداریم که جلوی این کار نادرست را بگیریم؛ زیرا در هر زمان از شبانه روز اقدام به این کار می کنند. ما از مسئولین محیط زیست شهرستان رودبار عاجزانه درخواست می کنیم  که این مشکل را حل کنند.

لازم به ذکر است در دیدار صمیمانه  مردم دشتویل با مسئولین شهرستان رودبار در سال ۹۳ (لینک این خبر) این مشکل توسط شورای اسلامی روستا مطرح شد و قرار شد زمینی برای دفع زباله به محیط زیست معرفی گردد و مسئولین محیط زیست نیز قول دادند در کمترین زمان ممکن این مشکل را حل کنند. پس از گذشت چندین ماه، این مساله را از یکی از اعضای شورای اسلامی دشتویل  پیگیر شدیم و ایشان بیان نمودند که ما هر زمینی را به محیط زیست معرفی می‌کنیم مورد موافقت محیط زیست قرار نمی‌گیرد. و به همین سادگی شورای اسلامی روستا، توپ را در زمین مسئولین شهرستان انداخته و با چنین توجیهی از حل مشکل شانه خالی می‌کند.

امیدواریم برای حل این مشکل چاره ای اندیشیده شود و شورای اسلامی دشتویل به سادگی از کنار این مشکل نگذرد  و بتواند ماشین حمل زباله را به روستا برگردانده؛ تا هم ساکنان روستا دغدغه‌ی دفع زباله نداشته باشند و هم طبیعت زیبای روستا با زباله نابود نگردد.

DSC_1544لوله آبی که با فلش مشخص شده لوله آب چند خانوار  از اهالی روستا است که متاسفانه ریختن زباله و فضولات حیوانی بر روی آن چندین مرحله باعث جداسازی اتصالات لوله شده و آب اهالی این منطقه قطع شده و برخی از خانوار ها با انشعاب مجدد، مسیر آب شرب منزل خود را تغییر دادند و در تصویر دو لوله‌ای که در سمت چب دیده می شود گویای این مساله می باشد.

DSC_1564عمق فاجعه با ایجاد سد زباله ای بر روی رودخانه

DSC_1593

DSC_1552گاردریل جاده که با سقوط خورو ای به دره شکسته شده است و خود نیز تبدیل به زباله شده است

DSC_1554آلوده شدن رودخانه

DSC_1558تصویر چندش آور: رهاسازی پوشک بچه کنار خیابان!

DSC_1616اینم محل دفن زباله تو پایین محله روستا که اهالی این منطقه نیز به شدت از بوی تعفن آن گله ‌‌مند بودند…

* درج این مطلب در سایت زیتون خبر

 * درج این مطلب در سایت رودبار نیوز

, , , , , , , , , , , , , ,

 1. یوسف باقری گفت:

  ممنون از لطف شما به خاطر اطلاع رسانی / اینم بگم طی چندین مرحله بعد از مقدار زیادی از زباله و فضولات حیوانی که روی خط لوله که از کناره پل رد می شود رابط ها باز شده .زباله و فضولات حیوانی داخل لوله رفته که مجبور به تعویض کامل لوله شده ایم .

 2. باقری راجعونی گفت:

  فاجعه. ما مردم ایران هنرمندیم، این بار در ساخت سد زباله ای!!! رنگ آب قبل از رسیدن به پل به صورت طبیعی بوده اما بعد عبور از زیر پل بصورت لجن و بسیار بد بو.

 3. با سلام و احترام.
  مطلب شما در رودبارنیوز منتشر شد.
  http://rudbarnews.ir/?p=8927

 4. علیرضا غلامی پشتهانی گفت:

  نمی دونم چی بگم فقط ای کاش که مسئولین روستا که از اهالی همین روستا هستند برای روستاشون کار کنند تا چنین مشکل اسفناکی ایجاد نشه.

 5. علیرضا غلامی پشتهانی گفت:

  راستی درسته که مسئولین کم کاری کردند ولی خیلی از مردم هم از سطل های آشغال برای خودشان به عنوان قفس مرغ و خروس استفاده کردند.

 6. با سلام
  سپاس از محبت شما
  تارنمای شما هم بسیار عالیست.
  اگر با تبادل لینک موافقین …÷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *