متاسفانه واحدهای مسکونی و اراضی روستای دشتویل فاقد سند مالکیت بوده و مردم روستا سال‌هاست منتظر اعطای سند مالکیت توسط بنیاد مسکن شهرستان رودبار هستند. نقشه برداری از اراضی روستا چندین مرحله در طول سال های گذشته انجام شده است و تقریبا هربار نیز هزینه ای بابت دریافت سند از مردم روستا اخذ شده است ولی جالب است بدانید در طی چند روز اخیر باز هم گروه دیگری از نقشه بردارها کار نقشه برداری از اراضی روستا را شروع کرده اند و مردم روستا باید هزینه دیگری برای سندها پرداخت کنند!!!

DSC_1260نقشه بردار های جدید  –  ۱۳۹۴/۰۳/۰۵

حداقل امیدواریم مبلغی که مردم در گذشته پرداخت کرده بودند از مبلغی جدیدی که می خواهند پرداخت کنند کسر گردد!

برخی مردم روستا رسیدهای واریزی سندهایشان را در اختیار دارند. این رسیدها دیگر به اسناد تاریخی تبدیل گشته اند! و پس از جستجوهای فراوان موفق به پیدا کردن یکی از این رسیدها که شاید جدیدترین آن ها باشد؛ شدم.

Scanned at 05-27-2015 18-3غمبلغ ۲۷۰۰۰۰ ریال که در تاریخ ۱۳۸۷/۱۲/۱۶ توسط شورای اسلامی روستا اخذ شده است.

در آخر امیدواریم اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان رودبار که موظف به سند دارکردن خانه های روستایی است به این پروسه بلند مدت خاتمه دهد و همچنین شورای اسلامی روستای دشتویل که متولی جمع آوری این هزینه‌هاست؛ این بار دیگر مبالغ دریافتی را سر موعد مقرر پرداخت کند تا بتواند به عنوان نماینده مردم دشتویل مشکل مردم را در این زمینه حل کند و سند های مردم  را در اختیارشان قرار دهد و به عبارتی، دشتویلی ها دیگر شاهد نقشه بردار جدید در روستایشان نباشند!!!

 درج این مطلب درسایت نوای رودبار…

۱ دیدگاه

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *