آخرین اخبار : 

آقای فرماندار روستای دشتویل را دریابید!

جناب آقای احمدی فرماندار محترم شهرستان رودبار

با سلام و احترام و آرزوی توفیق الهی برای جنابعالی و همکاران محترمتان در دستگاه های اجرایی؛ لازم  می دانیم نکاتی را پیرامون مطالبات، مشکلات و چالش های روستای دشتویل مرکز دهستان دشتویل یادآوری نماییم. البته این مطالب در دیدار سال گذشته (لینک خبر مربوط به حضور فرماندار در سال ۹۳ )  توسط شورای اسلامی، دهیار و مردم دشتویل به عنوان نیازهای اساسی دشتویل مطرح گردید که انتظار می رود مورد اهتمام جدی قرار گیرد.

روستای دشتویل مرکز دهستان بزرگ و پرجمعیت دشتویل در مسیر اصلی شهر رستم آباد به  شهر بره‌سر قرار گرفته است. مسیری است که روزانه پذیرای بسیاری از میهمانان و گردشگرانی است که از زیبایی های مناطق رحمت آباد و عمارلو از جمله کوه درفک، گل سوسن چلچراغ داماش؛ روستاهای زیبا و ییلاقی سی دشت  و دره دشت و بسیاری از روستاهای زیبای این مناطق می باشد؛ فلذا به رغم برخورداری از شاخص های مهم توسعه از مشکلات و تنگناهایی رنج می برد که ضرورت دارد با سیاست گزاری و برنامه ریزی بهنگام، به سمت توسعه پایدار رهنمون شود.

آقای فرماندار جنابعالی و مسئولین به ما قول دادید مشکلات روستای ما را حل کنید اما پس از گذشت یکسال به غیر از اینترنت پرسرعت هیچ کدام از مشکلات ما حل نشد. و ما امیدواریم که در سال ۹۴  مشکلاتمان یکی پس از دیگری حل شود.

همانگونه که مستحضرید، هم اکنون مشکلات متعددی از قبیل؛

۱- کمبود آب شرب به دلیل مدیریت ضعیف اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان.

۲- عدم گازرسانی روستا با وجود اینکه طبق شماره نامه گ‌۲۹۵۳۹/۰۰۰/۵۶ مورخه  ۱۳۹۰/۰۶/۱۴ شرکت گاز گیلان (لینک مربوط به این نامه)  قرار بود این روستا گاز رسانی شود اما  با گذشت چند سال هنوز هم گاز دار نشده است حتی در دیدار سال گذشته آقای کوچکی رییس اداره ی گاز شهرستان رودبار در حضور جنابعالی قول گاز رسانی را تا پایان سال  ۹۳ را دادند!

۳- نبود اماکن و تجهیزات فرهنگی، ورزشی و تفریحی.

۴- تهدیدات زیست محیطی و عدم مدیریت صحیح پسماند و به عبارتی رها سازی زباله در طبیعت زیبای روستا.

۵- اجرا نشدن طرح هادی روستایی.

۶- نیمه کاره ماندن ساخت بلوار و شکستگی و تخریب آسفالت روستا. (عکس مربوط به شکستگی جاده)

۷- ٫ مشکل سند مالکیت زمین ها و خانه های روستا با وجود نقشه برداری های متعدد.

۸- پوشش ضعیف آنتن دهی همراه اول.

۹- پوشش ضعیف امواج رادیویی.

۱۰- عدم دریافت شبکه های تلویزیونی  به صورت دیجیتال و فقط دریافت ۵ شبکه به صورت آنالوگ.

و ده ها مشکل ریز و درشت دیگرِ زیرساختی و زیربنایی، مردم روستای دشتویل را با نگرانی مواجه ساخته است.

آقای فرماندار اما شاید امروز بیشتر از همه مشکل کمبود آب روستا گریبانگیر مردم شده  فلذا از شما درخواست عاجزانه داریم که دستور فرمایید تا هرچه زودتر مشکل کم آبی  روستا حل شود. کمبود آبی که بدلیل قطع آب چاه روستا توسط اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان صورت گرفته و مردم روستا مانند گذشته مجبورند از آب چشمه ای که جوابگوی جمعیت روستا نیست استفاده کنند.

آقای فرماندار برای اینکه این معضل را بهتر بازگو کنم در ادامه توضیحاتی درباره ی آب روستا عرض خواهم کرد:

اداره ی آب و فاضلاب چند سال پیش با حفر یک چاه مشکل کمبود آب روستا را حل کرد و همزمان با حفر چاه عملیات لوله گذاری در روستا نیز صورت گرفت که متاسفانه علی رغم هزینه میلیونی پروژه لوله گذاری نیمه کاره رها شد و آب چاه وارد همان لوله ی فرسوده و قدیمی شد و به عبارتی عملیات لوله گذاری در روستا صورت نگرفت فلذا آب چاه بدون دریافت هیچ هزینه ای از مردم در طی چند سال گذشته در دسترس مردم بود و هزینه‌ی برق چاه پرداخت نمی شد که البته مطمئنا مقصر هم خود آب و فاضلاب بود که لوله گذاری را  ناقص و کنتورگذاری انجام نداده بود و مجبور بود هزینه را تقبل کند با این حال این روند تا چند سال ادامه داشت  تا اینکه در اواخر سال ۹۳ هزینه ی برق چاه حدود ۸ میلیون تومان شد و این بار دیگر آب و فاضلاب از پرداخت این هزینه سرباز زد و آب چاه روستا را قطع کرد و مردم روستا مجبور به بازگشت به زمان های گذشته یعنی استفاده از آب چشمه شدند.

آقای فرماندار مردم روستا خواستار کنتور گذاری، لوله گذاری صحیح و به عبارتی می خواهند مشکل شان هرچه زودتر حل شود و اما  به این دلیل اکنون از جنابعالی درخواست کردیم که از همکاری اداره آب و فاضلاب ناامید شده‌ایم زیرا بارها به این اداره مراجعه کرده‌ایم و این اداره حاضر نیست پروژه لوله گذاری روستا را به اتمام برساند و حتی حاضر نیست کنتور گذاری را روی همین لوله های قدیمی اجرایی کند و همچنین اذعان می کند شورای اسلامی روستای دشتویل نامه ای برای شروع کنتورگذاری به ما ارجاع نداده است در صورتی که شورای اسلامی روستا این موضوع را رد می کند و اعلام می دارد که ما درخواست خود را ارائه کرده ایم؛ فلذا گناه مردم روستا چیست که از عدم همکاری اداره ی آب و فاضلاب شهرستان و شورای اسلامی روستا متضرر شوند.

آقای فرماندار از شما به عنوان نفر اول اجرایی شهرستان رودبار درخواست داریم مشکل  ما را تا قبل از شروع فصل گرما حل کنید تا تبدیل به یک بحران نشود بحرانی که متاسفانه در کنار مشکلات دیگر از قبیل نبود گاز طبیعی در روستا زمینه ساز مهاجرت بسیاری از مردم روستا شده است.

درج این مطلب در سایت زیتون خبر…

———————————————————————————————————–

جوابیه شورای اسلامی روستا:

در پی درج این خبر شورای اسلامی روستای دشتویل طی جوابیه ای اعلام می دارد که با ارسال ۳ نامه در تاریخ های مختلف به اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان و ارسال یک نامه به بخشداری منطقه رحمت آباد و بلوکات درخواست خود را مبنی بر کنتور گذاری آب در روستا ارائه کرده ایم.

شماره و تاریخ نامه ها به شرح زیر می باشد:

۱- نامه شماره ۳۷۶ مورخه ۹۱/۰۳/۲۰ به اداره آب و فاضلاب  مبنی بر احداث مخزن و کنتورگذاری.

۲- نامه شماره ۴۴۶ مورخه ۹۲/۰۵/۰۵ به اداره آب و فاضلاب  مبنی بر کنتورگذاری.

۳- نامه شماره ۶۰۰ مورخه ۹۳/۰۱/۲۶ به اداره آب و فاضلاب  مبنی برکنتورگذاری.

۴- نامه شماره ۵۹۱ مورخه  ۹۲/۱۲/۱۵ به بخشداری  مبنی بر ساماندهی آب شرب.

, , , , ,

 1. سلام
  خیلی با سلیقه درست کردی!
  آدم دلش میخواد یه بار اونجا رو از نزدیک ببینه!

 2. باقری راجعونی گفت:

  ممنون از اطلاع رسانی شما – ولی به شورای اسلامی بگید تاریخ نامه هاشو یه نگاهی بکنه ما الان تو سال ۹۴ هستیما نه ۹۲ – جدید ترینش هم برا ۲۶ فروردین ۹۳ هست – به شورای اسلامی بگید این دفاعیه نبود بلکه خودتون رسما اعلام کردین که کم کاری از سوی شما بوده نه نهاد دیگه – اداره آب و فاضلاب نیاز به مردم دشتویل نداره بلکه مردمش نیاز به آب آشامیدنی دارن .

  پاسخ مدیر سایت:
  باتشکر از شما آقای باقری اما به نظر بنده همونطور که تو این مطلب هم عرض کردم آب و فاضلاب باید پاسخگوی این هزینه میلیونی بی نتیجه باشه؛ هزینه ای که منتج به نتیجه نشده.
  وظیفه یک نهاد دولتی اینه که درخدمت ملتش باشه پس برای چی این نهاد ایجاد شده!!!
  با این حال؛ بنده نیز همانند شما، شورای اسلامی روستای دشتویل را به دلیل کم کاری در رسیدگی به مشکلات مردم مقصر اصلی می دانم.

  • باقری راجعونی گفت:

   بنده با نظر شما هم عقیده بوده – اما رئیس اداره فاضلاب بیان میکند که ما بودجه کافی در جهت کنتور گذاری را نداشته و باید مردم دشتویل با ما کمک کرده و امتیاز آب را خریداری کنند این در صورتی است که شورای اسلامی در هر مرحله سنگی جلوی اداره اب فاضلاب قرار میدهد – مثلا احداث منبع آب جدید با این توصیف که زمین وقفی وجود ندارد – نامگذاری منبع آب قدیم بنام مردم در صورت خصوصی سازی اداره آب و فاضلاب . لازم به ذکر است که رئیس سازمان اب و فاضلاب بیان میکند که اب چشمه در شبکه جدا ( قدیم ) جهت اب شرب و سر ریز آب چاه از منبع جهت کشاورزی مورد استفاده مردم دهستان دشتویل قرار گیرد
   * سخنی با شورا: تمام چشمه های آب موجود در سطح کشور و زمین های وقفی طبق قانون متعلق به دولت می باشد نه شخص خاص *

 3. m.m گفت:

  سلام آقای نوری… از زحمات شما و همکارانتان جهت اطلاع رسانی مشکلات روستا و روستاییان به مسئولین و ارتقاء وبلاگ به وبسایت کمال تشکر و قدردانی را داریم…

 4. ناشناس گفت:

  متاسفانه به دلیل کارشکنی برخی از مسئولین ، روستای دشتویل نتوانسته است در حد انتظار پیشرفت داشته باشد… حتی در بعضی از موارد با کارشکنی هایی از سوی مسئولین مواجه شده است… از مهمترین مشکلات مردم این روستا نبودآب شرب کافی ،گازدار نبودن خانه ها و موارد فوق است… اما باید در نظر داشت مشکلات دیگری نیز گریبان گیر بوده و خواهد بود… مانند: روکش آسفالتی بسیار نامرغوب، به طوری که بعد از گذشت چند ماه وضعیت جاده بدتر از گذشته شد… نداشتن سرعت گیر در حد فاصل پمپ بنزین تا مخابرات که باعث تصادفات و سوانحی منجر به مصدومیت یا کشته شدن چند تن از اهالی شده است… وضعیت نیمه کاره ماندن بلوار و همچنین کم بودن عرض جاده در دو طرف بلوار که باعث کاهش ایمنی این مسیر هم برای سواره ها و هم برای پیاده ها شده است… نوسان برق در قسمت بالا بازار و ضعیف بودن سطح ولتاژ این منطقه… از مسئولین محترم الالخصوص فرماندار محترم تقاضا می شود مشکلات مردم مظلوم این منطقه را مورد پیگیری قرار دهند….. با تشکر

 5. باقری راجعونی گفت:

  آب رو تو منطقه بالا بازار دیدین حتما سلام گرم مارو بهش برسونین – ما که ندیدیم . دلم برای صدای آب که از شیرهای ما میومد تنگ شده – داره از ذهنم پاک میشه – یادش بخیر شرشر آب

 6. باقری راجعونی گفت:

  در آخرین نظریه ها – رد پای آب در بالا بازار دشتویل به گوش می رسد…
  آیا چنین است ؟!!!

 7. باقری راجعونی گفت:

  سلام – امروز غروب تو خیال خودم بودم و با گوشی داشتم ور میرفتم که ناگهان صدای عجیب و خیلی خیلی آشنا به گوشم رسید . هرچه فکر کردم نفهمیدم صدای چیه تا اینکه حس کنجکاوی منو به سمت صدا کشوند تا جایی که به حیاط رسوند – وقتی به حیاط رفتم چیزی عجیب و غیر باور دیدم تا جایی که به صورتم چند ضربه زدم که خوابم یا بیدار که دیدم تو عالم بیداری هست – ناخواسته اشک تو چشمام جمع شد . چون از شیر حیاط ما داشت آب میومد . درست فشار بسیار ضعیف داشت اما برام دنیایی بود تازه اونجا بود که فهمیدم صدای که به گوشم میرسید صدای شرشر آب بوده نه چیزه دیگه بابت همین از کسانی که تلاش کردن و آب شرب حتی با فشار ضعیف به ما رسوندن کمال تشکر و قدر دانی میکنم که در راس شورای اسلامی روستای دشتویل قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *